הנגשת אתרים

בשנים האחרונות עלה מאוד למודעות הנושא של הנגשת אתרים שונים, לאנשים הסובלים ממחלות או לקויות שונות. צעדים רבים ננקטו כדי לעודד ואף לחייב בעלי עסקים, מעסיקים וארגונים שונים להנגיש מבני ציבור, בנקים, מסעדות, בתי קפה, מקומות עבודה וכיוצא באלה.

במקביל לכך ולאור עליית החשיבות של רשת האינטרנט, הוחלט להשקיע מאמץ לא רק בהנגשה של אתרים ממשיים, בעולם האמתי, אלא גם של אתרים וירטואליים ובמילים אחרות – אתרי אינטרנט. לכאורה, מדובר על השקעת מאמצים רבים על תופעה שולית יחסית, אך כאשר בודקים את הדברים לעומק מתבררת מציאות שונה לגמרי.

הכפר הגלובלי מונגש לציבור

רשת האינטרנט הביאה עימה לעולם מגוון רחב של תופעות, מקצתן שליליות ומרביתן חיוביות. בזכות אתרי אינטרנט מגוונים מצליח הציבור הרוחב ליהנות בפעם הראשונה בהיסטוריה מיתרונות כגון:

  • מידע רחב, בקנה מידה עצום.
  • פתרונות בידור בתשלום או בחינם ופעילות ברשתות חברתיות.
  • חדשות וידיעות מכל רחבי העולם, שמגיעות לכל מקום במהירות ולמעשה – באופן מידי.
  • אפשרות לבצע רכישות בצורה מקוונת, במחירים מוזלים מבתי עסק מקומיים ובינלאומיים.

דווקא העובדה שהאינטרנט זמין כל כך, במקומות עבודה ובבית ואף בצורה אלחוטית, הייתה עד לעת האחרונה חסרת משמעות עבור ציבור רחב של אנשים. בין היתר מדובר על אוכלוסיית העיוורים ולקויי הראיה, לקויי שמיעה, מוגבלויות למידה, קשיי תנועה ומגבלות שונות נוספות.

הנתונים מדברים על בין 15 אחוזים לבין 25 אחוזים של אנשים שהיו זקוקים למהפך בתחום של הנגשת אתרים כדי ליהנות מיתרונות העולם והכפר הוירטואלי. כדי לפתור את הבעיה תוקנו תקנות ונחקקו חוקים בעולם וגם בארץ, שעוסקים בפתרונות הנגשה ובחובה לספק אותם.

חייבים להיערך

כדי לעמוד בדרישות החוק, ניתנה לבעלי אתרים שהות בכדי להיערך בתאם. מרגע שנכנסו התקנות לתוקף (שנת 2013), נקבע מועד שעד אליו יש צורך לנקוט בצעדים המתאימים. אתרים קיימים חייבים להשלים את התהליך של הנגשת אתר עד לתאריך 25.10.16, כאשר אתרים חדשים צריכים להיות מוקמים מלכתחילה עם אמצעי הנגשה מתאימים.

בין אמצעי ההנגשה החשובים נזכיר את:

  • הוספת הכתוביות לטובת לקויי השמיעה.
  • שימוש נכון בכותרות ובאמצעים חזותיים אחרים לטובת לקויי הראיה.
  • יצירת אמצעי שליטה חלופיים לעכבר, כגון שימוש נוח במקלדת (אופציית טאב, למשל) לטובת בעלי מוגבלות פיסיות. 
מידע פרסומי

בניית אתרים

חברת א.ש. בינה - הדרכה, יעוץ ופיתוח בע"מ מציעה חליפת שרותים מותאמת ללקוחות מהמגזר העסקי והציבור במספר תחומים עיקריים: ייעוץ וליווי פרוייקטים, פיתוח אתרי אינטרנט וכלים בהתאמה אישית לניהול וייעול העבודה, הדרכות ומתן שרותי Outsourcing.

http://binaa.co.il

מידע פרסומי

קלנועית

חשמלית ריידר, למעלה מ 30 שנות מונטין בתחום הקלנועים החלה את דרכה כבית מלאכה לייצור קלנועיות וכיום היבואנית הבלעדית של חברת מריץ הגדולה בעולם. חשמלית ריידר מספקת שירות מקצועי ומהיר בבית הלקוח - מכירות, שרות תיקונים וטרייד אין לכל סוגי הקלנועיות. הזמינו את

http://nayadut.co.il/

מידע פרסומי

אטרקציה מקורית לאירוע

הכירו את הלהיט החדש בעולם האירועים! אטרקציה מקורית לאירוע שתהפוך כל אורח לצלם, כאשר כל התמונות משודרות בזמן אמת למסכי ענק והכל נשמר לאלבום דיגיטלי הזמין לכל האורחים!

http://livepic.co.il