אתר נגיש

רשת האינטרנט העולמית הביאה לעולם אמצעי תקשורת יוצא דופן, שחורג הרבה מעבר לכל מה שהיה ידוע בעבר. בזכות רשת האינטרנט ניתן לקבל מידע זמין על כל נושא שבעולם, לבצע רכישות של מוצרים ושירותים בלי לקום מהכיסא, ליהנות ממגוון של אמצעי בידור ואפילו לעבוד ולנהל קשרים עסקיים בלי להתחשב במגבלות המרחק.

בעוד שהאדם הממוצע יכול ליהנות מכל היתרונות בלי בעיה מיוחדת, הרי שישנם אנשים שמנועים מלעשות כן בשל מגבלות גופניות או שכליות. עבור אנשים אלה, שמהווים חלק נכבד מהאוכלוסייה הכללית, נחקקו חוקים ותקנות שמחייבים את בעלי האתרים לפועל בדרך של הנגשת אתרים.

בשורות הבאות נסביר למי, בעצם, נדרשת ההנגשה, מדוע זה חשוב גם לבעלי עסקים ואתרים שונים וכיצד כולם ירוויחו מכך.

על לקויות והנגשות

כדי להבין למי דרוש אתר נגיש, יש לזכור שאנשים בעלי מוגבלויות ולקויות שונות הם אוכלוסייה הטרוגנית ומגוונת מאוד. ישנם אנשים אשר סובלים ממגבלה פיסית שאיננה מפריעה להם לגלוש באינטרנט. אלה הם למשל אנשים המרותקים לכיסא גלגלים שאינם סובלים ממגבלות בגפיים העליונות.

לעומת זאת, ישנם אנשים מוגבלים רבים אחרים, אשר עבורם הנגשת אתר היא פעולה חשובה ביותר. בין האנשים הללו ניתן למצוא:

  • עיוורים ולקויי ראיה – אשר מתקשים או אינם יכולים כלל להיעזר באתרים שמבוססים על מידע חזותי כגון גופן קטן, תמונות, סרטי וידאו.
  • חרשים ולקויי שמיעה, אשר אינם יכולים לנצל את היתרונות של הרשת בתור ספקית של תכני שמע שונים.
  • בעלי מוגבלות פיזית, בשרירים, במערכת העצבים או אחרת. אנשים אלה מתקשים בשימוש בעכבר או זקוקים להתאמות של הנגשת אתר כדי לעבור בין קישורים ולבצע פעולות אינטראקטיביות שונות.
  • בעלי מוגבלויות שכליות או לקויות למידה, שזקוקים גם הם לתכנים מותאמים.

מלבד העובדה הברורה שהנגשת האתרים תסייע לאותה אוכלוסייה שהזכרנו לעיל לנצל את האינטרנט בצורה טובה, אין ספק שגם בעלי עסקים שונים וגם החברה בכללותה תרוויח מהנגשה איכותית. בין היתרונות נזכיר את:

  • הגעה לקהל יעד נוסף, של צרכני שירותים, מוצרים ופרסומות.
  • הגדלת הרווחה הכללית, של כלל האוכלוסייה.
  • שיפור השוויון החברתי.
  • שיפור היכולת לשלב מוגבלים בעולם העבודה, בזכות יכולת טובה יותר לעבוד מהבית.

מניעת טרחה בקרב מוגבלים, שיוכלו לבצע פעולות רבות אונליין במקום באופן פיסי.   

מידע פרסומי

בניית אתרים

חברת א.ש. בינה - הדרכה, יעוץ ופיתוח בע"מ מציעה חליפת שרותים מותאמת ללקוחות מהמגזר העסקי והציבור במספר תחומים עיקריים: ייעוץ וליווי פרוייקטים, פיתוח אתרי אינטרנט וכלים בהתאמה אישית לניהול וייעול העבודה, הדרכות ומתן שרותי Outsourcing.

http://binaa.co.il

מידע פרסומי

קלנועית

חשמלית ריידר, למעלה מ 30 שנות מונטין בתחום הקלנועים החלה את דרכה כבית מלאכה לייצור קלנועיות וכיום היבואנית הבלעדית של חברת מריץ הגדולה בעולם. חשמלית ריידר מספקת שירות מקצועי ומהיר בבית הלקוח - מכירות, שרות תיקונים וטרייד אין לכל סוגי הקלנועיות. הזמינו את

http://nayadut.co.il/

מידע פרסומי

אטרקציה מקורית לאירוע

הכירו את הלהיט החדש בעולם האירועים! אטרקציה מקורית לאירוע שתהפוך כל אורח לצלם, כאשר כל התמונות משודרות בזמן אמת למסכי ענק והכל נשמר לאלבום דיגיטלי הזמין לכל האורחים!

http://livepic.co.il