אתר לכולם

עבור אנשים שיכולים לגלוש באינטרנט באופן חופשי, ללא כל מגבלה, צמד המילים "אתר לכולם" עשוי להישמע מוזר מעט, לא ברור. עם זאת, מסתבר שאנשים לא מעטים ובהם בעלי מוגבלויות שונות, אינם יכולים לגלוש באתרים רבים שטרם עברו תהליך יעיל של הנגשת אתר.

בין בעלי המוגבלויות הללו ניתן למצוא אנשים עם לקויות בראיה, הפרעות בשמיעה, מוגבלות בהפעלת שרירים, פגיעה במערכת העצבים, הפרעות קשב, לימוד וריכוז ועוד. כדאי לדעת שעל פי חקיקה שעברה בישראל בעת האחרונה, אתרים שנועדו לספק שירותים שונים ולעיתים גם מידע לציבור הרחב מחויבים לספק פתרונות גלישה מותאמים, מסוגים שונים.

פתרונות מגוונים

כדאי לדעת שפעולות של הנגשת אתרים צריכים להיות מגוונים באופיים. העובדה שאנשים שונים מתמודדים עם מחלות, פגיעות ולקויות שונות מצריכה אספקה של פתרונות שונים בדיוק כפי שקורה בעולם האמיתי.

כפי שהנגשה איכותית של מסעדה, למשל, צריכה לכלול למשל חנית נכים, רמפה לכיסא גלגלים וגם תפריט ללקויי ראיה, גם אתר איכותי צריך להכיל פתרונות שונים של הנגשה. בין הפתרונות המובילים שחשוב להכיר נזכיר את:

  • פתרונות ללקויי ראיה – כאן ניתן למצוא שימוש בכותרות מובחנות, צבעים מתאימים עם ניגודיות גבוהה, שימוש באמצעי שמע מתקדמים וברורים שמסייעים להתמצאות מיטבית. יש לקחת בחשבון את הממשק עם תוכנות קריאה המסייעות לעיוורים בקריאת טקסטים, זיהוי כותרות, קישורים, תמונות עם תיאורים קוליים מובנים ועוד.
  • פתרונות ללקויי שמיעה – שימוש בכתוביות כאשר מספקים קטעי וידאו או רצועות שמע (אודיו). שימוש בטקסטים כתובים המספקים תיאור נוסף, כאשר הוא נדרש (למשל בהשמעת יצירה קולית, שיר וכדומה) להתגברות על פערי מידע.  
  • לבעלי מוגבלות פיסית, שמתקשים או אינם יכולים לתפעל עכבר, יש לבצע הנגשת אתר כך שניתן יהיה לעשות בו שימוש יעיל תוך שימוש במקלדת בלבד או באמצעי שליטה אחרים.

חשוב להבין שהתהליך של הנגשת האתר אמנם מצריך השקעה של תשומות, אולם מעבר להיבט של החובה החוקית, יש לכך גם משמעות מוסרית וחברתית וגם תועלת עסקית ומסחרית.

העלייה במספר הגולשים מביאה חשיפה של פלח אוכלוסייה חשוב למוצרים, שירותים ומידע. בכך, בעלי האתר נהנים מתנועת גולשים ערה יותר ביחד עם השתתפות פעילה בהקטנת אי השוויון ושיפור איכות החיים של בעלי מוגבלויות. 

מידע פרסומי

בניית אתרים

חברת א.ש. בינה - הדרכה, יעוץ ופיתוח בע"מ מציעה חליפת שרותים מותאמת ללקוחות מהמגזר העסקי והציבור במספר תחומים עיקריים: ייעוץ וליווי פרוייקטים, פיתוח אתרי אינטרנט וכלים בהתאמה אישית לניהול וייעול העבודה, הדרכות ומתן שרותי Outsourcing.

http://binaa.co.il

מידע פרסומי

קלנועית

חשמלית ריידר, למעלה מ 30 שנות מונטין בתחום הקלנועים החלה את דרכה כבית מלאכה לייצור קלנועיות וכיום היבואנית הבלעדית של חברת מריץ הגדולה בעולם. חשמלית ריידר מספקת שירות מקצועי ומהיר בבית הלקוח - מכירות, שרות תיקונים וטרייד אין לכל סוגי הקלנועיות. הזמינו את

http://nayadut.co.il/

מידע פרסומי

אטרקציה מקורית לאירוע

הכירו את הלהיט החדש בעולם האירועים! אטרקציה מקורית לאירוע שתהפוך כל אורח לצלם, כאשר כל התמונות משודרות בזמן אמת למסכי ענק והכל נשמר לאלבום דיגיטלי הזמין לכל האורחים!

http://livepic.co.il